Daniel se narodil v Českém Těšíně. Absolvoval Univerzitu Palackého v..Olomouci, kde získal “červený” diplom v oboru přírodních věd (Mgr). Během studii často podnikal dobrodružné cesty po celém světě. V roce 1995 pracoval jako cvičitel jezdectvi v USA, které procestoval z východu na západ a zpět. V roce 1994 se se symbolickou jednou korunou v kapse vypravil na cestu jižní Evropou, při níž po několika týdnech putování dorazil až do tehdy ještě turisticky neobjevené bájné oázy Palmyra uprostřed Syrské pouště. V roce 1998 se plavil jako námořník na starobylé dvoustěžńové plachetnici Pulcinella. Mezitím  působil několik let v Itálii především v Neapoli a později v Miláně,  kde se dostal k herectví a moderování v MTV.

Daniel - námořní dny na Pulcinelle
Daniel – námořní dny na Pulcinelle (1998)

V roce 2000 přijíždí do Prahy, která mu učarovala již od dětství, aby se věnoval filmové režii. Prosazuje se ovšem i v herectví. Po tři roky navštěvuje pražskou DAMU pod vedením doc. Jana Vinaře a ztvární mnoho rolí v reklamách, nejrůznějších kampaních a filmech, např. nezapomenutelného Arminia v německém historickém dokudramatu Kampf um Germanien / Arminius – Enemy of Rome. V letech 2000-09 pracuje na Kulturním institutu Italského velvyslanectví a posléze na Italském velvyslanectví.

Během svého působení v Praze vytvořil mnoho dokumentů, krátkých filmů a umělecky laděných klipů, které jsou z velké části věnovány módě a designu. Natočil prezentace módních návrhářů a stylistů jako jsou Jakub Polanka nebo Zofie Angelic. V letech 2005-07 točil promo videa pro Shooting Fashion Stars by Sony v rámci pražského Designbloku, kde měl v roce 2006 na starost kompletní obrazovou režii. Podobně tomu bylo i v případě největší slovenské módní události Fashion Live! v roce 2014 a 2017. V poslední době se stále výrazněji realizuje na poli filmových historických kostýmů a má za sebou řadu prestižních filmů ve spolupráci s významnými zahraničními výtvarníky.

Jeho cesty tím neustaly. Díky nim mohl na počátku roku 2008 přívézt z Japonska intimní dokument o..šintoistických chrámech, v roce 2003 duchovně laděný snímek o Jeruzalémě nebo celovečerní dokudrama z Neapole. V současnosti se Daniel věnuje natáčení rozmanitých filmových a..dokumentárních projektů, organizací populárního Pražského balkonu i literární činnosti.